A legkevesebb zománcveszteséggel járó ultravékony kerámia héjakat főleg frontfogaknál érdemes használni. Teljesen fémmentes, tartós és manapság a legesztétikusabb fogpótlás.
A porcelán héj a fog külső felszínére felhelyezett vékony, üvegszerű, nagy szilárdságú porcelán réteg, amellyel a fogorvos természetes hatású, egyenletes és ragyogó mosolyt tud létrehozni. Ezt a technológiát főként a frontfogaknál szokták alkalmazni: letört, elcsavarodott, repedt, sérült vagy esztétikailag zavaró eseteknél, például túl rövid fogaknál. Gyökérkezelés után is alkalmazható, amennyiben az elszíneződött fog belső fogfehérítéssel nem gyógyítható. A technológiát a fogszabályzás alternatívájaként is emlegetik, hiszen 1-2 ülés alatt tökéletesen egyenes fogsor érhető el vele.
A kerámia héj legnagyobb előnye, hogy nem kell a fogat lecsiszolni, eltávolítva ezzel rengeteg értékes foganyagot, csupán a fog látható, elülső felszínének megmunkálására van szükség. A kerámia héj további előnye, hogy teljesen fémmentes, ezért fémallergiás pácienseknél is alkalmazható. A kezelés teljesen fájdalommentes és rövid idő alatt látványos eredmény érhető el vele.
Hogyan zajlik a kezelés?
A porcelán héj készítése általában két ülésben történik. Az első alkalommal a fog külső zománc rétegét kell eltávolítani 0,5-1 milliméternyi rétegben. A csiszolás után következik a lenyomatvétel, amire a fogtechnikus elkészíti a porcelán héjat. Az első kezelés az ideiglenes héjak felrakásával végződik.
A héjpróba során lehetőség van a szín és a forma korrekciójára. Ha a fogpótlás tökéletesen illeszkedik a többi foghoz, végleges beragasztásra kerül. Ez fogankét kb. 40 percet vesz igénybe.
Milyen esetben ajánlott a héjkerámia?
- sárgás, elszíneződött fogak esetén
- letört, elcsavarodott, repedt fogaknál
- esztétikailag zavaró eseteknél (pl. rövid fogaknál)
- baleset vagy fejlődési rendellenesség miatt sérült fogaknál
- ragyogóan fehér, természetes hatású fogak érdekében
- a metszőfogak közötti rések zárására
- rossz helyre nőtt, vagy zavaró helyre ékelődött fogak esetében
Milyen esetben nem ajánlott a héjkerámia?
- nem megfelelő szájhigiénia esetén
- nagymértékben szuvas vagy nagymértékben sérült (front)fogak esetén
- egyes harapási rendellenességek esetén
- éjszakai fogcsikorgatás esetén
- ha küzdősportoló, és rendszeresen fogvédőt visel
- ha fúvós hangszeren játszik
MOSOLYSZÉPÍTÉS HÉJKERÁMIÁVAL
Lessen be a kulisszák mögé! Ismerjen meg konkrét héjkerámia eseteket, amelyeket a rendelőben készítettünk. Tudja meg az előtte-utána képek mögött rejtőző történeteket, kattintson ide!